Test ručních vysavačů 2020

Recenze ručních vysavačů. Není nic horšího, než koupit nekvalitní ruční vysavač, který pak bude doma jen ležet a nebudete ho chtít využívat. Přitom kvalitní vysavač udělá tolik práce.

  VysáváníNapětí baterieDoba nabíjeníTyp baterie
  1.96 %

  Concept Perfect Clean VP4320

  suché, mokré aku (Ni-Mh)
  2.93 %

  Electrolux Rapido ZB6106WDT

  suché, mokré 4 haku (Li-ion)
  3.92 %

  ETA Carsha 1424 90000

  suché 14,4 V12 haku (Ni-Mh)
  4.91 %

  Electrolux Rapido ZB5112E

  suché 12 V16 haku (Ni-Mh)
  5.60 %
  recenze

  Black-Decker NVB215W-QW

  suché aku

  Jak vybrat ruční vysavač

  K čemu slouží ruční vysavače:

  Malé akumulátorové vysavače jsou moderní náhradou smetáčku a lopatky. Jsou určeny zejména pro odstranění drobků nebo drobných nečistot jak z tvrdých podlah, tak i z koberce. Některé z modelů si poradí i s vodou nebo jinou rozlitou kapalinou.

  Parametry vysavačů:

  Pro správný výběr ručního vysavače je nejdůležitějším parametrem samotná baterie vysavače. Pokud chcete vysavač pravidelně používat, vždy volte modely s co nejvyšším napětím baterie. Nejlépe 14 V a více. Nejčastěji však narazíte na modely s napětím cca 7,2V, ty jsou nejvhodnější jako doplněk do domácnosti pro rychlý úklid například rozsypané mouky. Dalším neméně důležitým parametrem je také typ baterie, nejběžnější jsou NIHM akumulátory, které při častějším nabíjení ztrácí svou kapacitu, jsou však levnější. Pokud však chcete opravdu výkonný přístroj, doporučuji připlatit si za model s Li-ion baterií, která netrpí ztrátou kapacity a má mnohonásobně vyšší životnost.

  Údržba vysavačů:

  Všechny ruční vysavače se skládají z motorové části a nádoby na nečistoty. Vysavač se zpravidla pomocí stisku tlačítka rozdělí a nádobku na nečistoty je možné vyklepat do odpadu. V nádobce zpravidla taktéž najdete filtr, který chrání motor od drobných nečistot. Tento filtr stačí oklepat nebo vysát běžným vysavačem.

  Tipy pro výběr vysavače:

  Vždy si určete, zda bude pro vás vysavač doplňkem domácnosti pro rychlý úklid, nebo jej chcete využívat denně. Podle toho napětí baterie i její technologii. Pokud má být vysavač vaší prodlouženou rukou, určitě se vyplatí.


  + přístroj můžete mít kdykoli po ruce
  + vybrané modely umí vysávat i kapaliny
  + jednoduchá údržba, není potřeba sáčků
  - NIHM baterie používání ztrácí kapacitu a jejich výměna často přesáhne cenu nového vysavače
  - Je potřeba vždy udržovat přístroj nabitý
  - K vysavačům je dodáváno pouze minimum příslušenství