Test kávovarů 2024

Milujete kávu? Vyberte dobře, mezi kávovary jsou velké rozdíly. Naše testy a recenze kávovarů vám pomohou s výběrem.

  Vestavěný displejParní tryskaNastavitelná teplotaNastavitelná sílá kávy
  1.100%

  DeLonghi PrimaDonna Elite ECAM 650.85.MS

  ano Ano Ano Ano
  2.96 %

  DeLonghi Eletta ECAM 44.620 S

  multifunkční displej Ano Ano Ano
  3.96 %

  Krups ESSENTIAL EA819N10

  ano Ano Ano Ne
  4.96 %

  Krups Evidence EA890810

  Ano Ano Ano Ano
  5.95 %

  DeLonghi Magnifica ECAM22.110B

  bez displeje Ano Ano Ano
  6.95 %

  DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W

  multifunkční displej Ano Ano Ano
  7.94 %

  DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B

  grafický Ne Ano Ano
  8.94 %

  DeLonghi Magnifica Rapid ESAM4200

  LED diody Ano Ne Ano

  Jak vybrat kávovar / automatické espresso

  Kávovary všech možných typů si už získaly místo na našich kuchyňských linkách.  Díky rostoucí životní úrovni si již můžeme dovolit pít kvalitně připravenou kávu i v pohodlí svého bytu. Tyto moderní automatické přístroje vám v pohodlí domova připraví kvalitní kávu jako ve vyhlášené kavárně.

  Jak fungují automatická espressa

  Automatické přístroje vám připraví oblíbený nápoj jedním stiskem z čerstvě namleté kávy.  Pokud jí nemáte po ruce, u většiny přístrojů můžete použít i vaši oblíbenou mletou kávu.  Objem vody můžete vždy nastavit dle svého oblíbeného šálku.
  Nejoblíbenější přístroje v tomto segmentu mají vlastní zásobník na mléko, díky kterému snadno připravíte oblíbené cappuccino nebo Latté jedním stiskem.  Milovníci tradičního espressa taktéž nepřijdou zkrátka.  I přístroje bez zásobníku na mléko umí připravit výbornou kávu a většina zákazníkům vyhovuje jejich snadnější ovládání.

  Jak se ovládají automatická espressa

  Ovládání těchto přístrojů je zpravidla jednoduché. Základní ovládání je uvedeno na hlavním panelu. Dlouhodobá nastavení, jako je např. teplota vody, síla kávy, nebo nastavení tvrdosti vody pro připomenutí odvápnění přístroje.

  Jak udržovat automatická espressa

  Automatické kávovary jsou sice uživatelsky jednoduché přístroje, ale jejich útroby jsou poměrně složité, proto je potřeba přístrojům zabezpečit i pravidelnou údržbu. Ne nemusíte mít strach, samotná údržba není nic složitého. Pokud má přístroj vyjímatelnou spařovací jednotku, postačí ji  po cca 50ti kávách vyjmout a vyčistit pod proudem vody, pokud ji přístroj nemá, upozorní vás na nutnost vyčištění za pomoci speciálních chemických prostředků, které odstraní usazeniny uvnitř přístroje. Druhým krokem údržby je odstranění vodního kamene z vodního okruhu přístroje. Na nutnost vyčištění vás přístroj upozorní a v závislosti na nastavení tvrdosti vody.  Většina výrobců pro odvápnění dodává své značkové produkty, pro pravidelnou údržbu však postačí běžně dostupná kyselina citronová, kterou zakoupíte v prodejně potravin za několik desetikorun. Výhodou kyseliny citronové je její vysoký čistící účinek a nezanechává pachuť.  Důležité je taktéž pravidelně vylévat odkapávací tácek a nádobu na použitou kávu. Na nutnost jejich vyčištění vás přístroj upozorní a nedovolí vám kávu připravit.

  Jak vybírat automatická espressa

  Při výběru nového přístroje si vždy určete vaše požadavky, ke kterým budete přístroj používat několik jich zde uvedu pro shrnutí:

  • Budete vařit jen espresso nebo mléčné kávy?
  • Preferujete jednoduché ovládání, nebo si rádi přizpůsobíte nápoj aktuální chuti?
  • Kolik káv denně připravíte?

  Pokud si zodpovíte těchto několik otázek určitě vás to dovede na správnou stopu k výběru přístroje. Pro snadnější údržbu pak doporučujeme vybírat model, který má vyjímatelnou spařovací jednotku a nádobu na vodu z neprůsvitného materiálu či schovanou v těle přístroje.


  Výhody a nevýhody automatických espress

  + vždy čerstvě namletá káva
  + široký výběr kávy
  + snadné používání


  -    Vyšší pořizovací cena oproti jiným typům kávovarů
  -    Složitější údržba
  -    Zpravidla větší rozměry než jiné typy kávovarů

   

  Continental PremiumContact 7 | Test epilátorů | Tomáš