Recenze Bosch ProHygienic BGB45HYG

 
1001001 52
100%
recenze
  • velký sáček
  • hubice na tvrdé podlahy součástí balení
  • vysavač je vyráběn v Německu
  • horší dostupnost sáčků
  • způsob navíjení přívodního kabelu

Recenze vysavače Bosch ProHygienic BGB45HYG

Sáčkový vysavač Bosch BGB45HYG je středně velkým vysavačem, který je určen pro menší podlahové plochy. Doporučené využití vysavače je do bytů s výměrou do 70m2. Vysavač je taktéž vhodný pro menší byty.

Ovládání tohoto vysavače je vcelku nezvyklé. Hlavní zapínací tlačítko je umístěno vzadu přístroje a jeho součástí je posuvník pro nastavení výkonu.  Vytahování a zasouvání přívodního kabelu funguje na cuknutí, podobně jako bezpečnostní pásy v autě. Při pozvolném tažení kabel vytáhnete, při prudším trhnutí se pak začne kabel navíjet zpět. Osobně vidím toto řešení jako ne moc dobré. Hrozí vytržení kabelu a často je tento způsob ovládání kabelu náchylný na poruchy.  Jako malé plus bych však uvedl, že takovéto řešení zachovává nenápadný vzhled a čistý design.

Délka vysavače od přívodního kabelu až k hubici je 10m, není tedy vhodný pro větší prostory. Společnost Bosch využívá v tomto vysavači sáček o objemu 5l, který patří k větším ve své třídě. Bohužel vysavače Bosch, ačkoli jsou kvalitní, nejsou příliš rozšířené, to vám způsobí horší dostupnost sáčků. Volte tedy prověřeného prodejce nebo eshop pro jejich koupi.  Vysavač je taktéž vybaven Hepa filtrem, který je omyvatelný. Pravidelnou očistu doporučujeme provádět každých šest měsíců.

Součástí dodávky je běžná přepínatelná hubice pro všechny typy povrchů vyberná kolečky pro snadnou manipulaci. Obdržíte taktéž nástavec pro tvrdé podlahy s umělých chlupem, štěrbinovou hubici a nástavec pro čalounění. Pokud vám toto příslušenství nepostačuje, můžete dodatečně zakoupit například turbokartáč. Zajímavým volitelným příslušenství je taktéž Bionic filtr, který se umisťuje za sáček. Výhodou tohoto filtru je eliminace zápachu a zároveň uvolnění vůně do bytu.

Tři kolečka zajistí jednoduchou a snadnou manipulaci a velké bytelné držadlo snadné přenášení. Vysavač nemá problém s přejížděním nerovností nebo prahů.

Pokud sháníte dobrý vysavač a jste ochotni odpustit mu nějaké neduhy, mohu tento přístroj doporučit. Vysavač je vyráběn v Německu.