Recenze Electrolux UltraOne ZUOANIMAL+

 
891001 79
89 %
recenze
  • snadno dostupné sáčky
  • bohaté příslušenství v balení
  • výkonný motor s nízkou spotřebou
  • nestandardní tvar bajonetu pro příslušenství
  • větší rozměry a vyšší váha vysavače

Recenze vysavače Electrolux UltraOne ZUOANIMAL+

Podlahový vysavač Electrolux UltraOne ZUOANIMAL, patří do nejoblíbenější řady tohoto výrobce. Přímo tento, jak je z názvu patrné, je určen pro majitele domácích mazlíčků. Díky universálnímu použití je však vhodný do každé domácnosti.  Provedení vysavače výrobce zamýšlel pro středně velké prostory, přístroj je větší a celé provedení je masivní.  Akční radius, tedy délka vysavače od hubice po konec přívodní šňůry je 12 metrů, lze ho tak použít jak ve velkém bytě tak i například v menších kancelářských prostorech nebo rodinných hotelech.

Ovládání vysavače je velkými a dobře umístěnými tlačítky po stranách výrobku. Na jedné straně je tlačítko pro zapínání a vypínání a na druhé navinutí přívodního kabelu.  Výkon vysavače je nastavován elektronicky taktéž dobře umístěnými tlačítky plus a mínus. Nastavená hodnota se pak zobrazí na led displeji a zároveň se zobrazí, pro jaký druh povrchu je tento stupeň výkonu vhodný. Přístroj vás taktéž upozorní na nutnost výměny sáčku a filtrů vysavače.

Černou můrou všech majitelů mohou být sáčky. U tohoto vysavače, jako u většiny vysavačů této značky, jsou universální sáčky s označením S-Bag, tyto sáčky používá zároveň Philips pro své vysavače. Tyto sáčky jsou vyráběny v několika verzích, které jsou vzájemně kompatibilní, a malých i větších balení a jsou běžně dostupné v obchodech. K dispozici jsou i sáčky z druhovýroby, ty však nedoporučuji z důvodu proměnlivé kvality. Přímo tento vysavač je z výroby vybaven sáčkem o objemu 5 l a technologií AntiOdour, který zabraňuje šíření zápachu a množení bakterií.  Výstupní Hepafiltr řady H13 je omyvatelný, není jej tedy nutné pravidelně měnit, postačí jej vyprat pod tekoucí vodou a řádně vysušit každých 6 měsíců.

Motor tohoto vysavače má příkon 850W, jedná se však o novou generaci motorů s vysokým průtokem vzduchu, není tedy nutné mít z této hodnoty strach. Vysavač je srovnatelný s vysavači o příkonu 2200W. Rovněž hadice má upravený povrch pro dobrý průtok vzduchu a tím zvyšuje výkon přístroje při nízké spotřebě elektrické energie.

Součástí balení je i bohaté příslušenství. Základní přepínatelná hubice pro různé typy podlah je velice kvalitní a poradí si jak s hladkou podlahou, tak i s koberci. Hubice na tvrdé podlahy je určena zejména pro parkety, dřevěné a plovoucí podlahy. Je velice šetrná. Na čištění čalouněného nábytku je pak součástí malý turbokartáč, který vyčeše chlupy či drobky. Součástí je i hubice 3v1, která obsahuje kartáč se štětinami na čalounění, štěrbinovou hubici a hubici pro vysávání měkkých povrchů nebo záclon. Bajonet pro připojení dalšího příslušenství není klasicky kulatý, proto v případě použití neoriginálního příslušenství je nutné zakoupit adaptér.