Recenze Philips Performer Expert FC9193/91

 
851001 52
85 %
recenze

návod
  • snadná dostupnost sáčků
  • velký dosah vysavače
  • velká kola pro snadné přejíždění
  • hubici pro tvrdé podlahy je nutné dokoupit

Recenze vysavače Philips Performer Expert FC9193/91

Podlahový vysavač Philips Performer Expert FC9193/91 patří k velice kvalitním vysavačům ve třídě středně velkých přístrojů. Vysavač je určen pro podlahové prostory od cca 70m2, vhodný je například i pro rodinné hotely nebo menší kancelářské plochy.

Zapínání a navíjení šňůry je opatřeno dvěma velkými tlačítky, které snadno můžete ovládat nohou, bez nutnosti se ohýbat. Výrobce s tímto ovládáním počítal, nemusíte mít tedy strach z poškození vysavače. Výkon je pak ovládán velkým otočným voličem.

Tento vysavač patří do velikostně střední třídy vysavačů jak velikostí, tak hmotností. Akční radius, tedy prostor, který vysavač obsáhne od konce přívodní šňůry až po hubici, je slušných 11m. Bez problému vysajete velkou místnost bez nutnosti měnit zásuvku.  Sáčky pro tento vysavač nesou označení S-bag, které sdílí společně s vysavači Electrolux. Nabídka je poměrně široká, jsou k dostání papírové, textilní, či se speciální vrstvou proti množení bakterií a snižují zápach. Sáčky jsou běžně dostupné, jelikož se jedná o nejrozšířenější platformu. Čistota vypouštěného vzduchu je pak zlepšována pomocí filtru Hepa s označením H13, tento filtr je nutné cca 2x ročně měnit, jinak ztrácí svou funkci a zanesený snižuje výkon vysavače.

V krabici obdržíte hubici s označením TriActiv, která je přepínatelná pro koberce a tvrdé podlahy. Zajímavostí je, že v přední části je vybavena větším otvorem v přední části, který skvěle nasaje větší nečistoty.  Po stranách jsou pak umístěny kartáčky, pro odstranění nečistot u stěn a nábytku. Součástí balení je také štěrbinová hubice a polštářová hubice na čalounění.

Pohyb vysavače je velice dobrý, nepřevrací a snadno přejíždí prahy. Velká zadní kola a božní část vysavače je vyrobena z měkčeného plastu, nehrozí proto odření nábytku. Hadice je z pevného a vyztuženého materiálu, a proto je možné pomocí ní vysavač posunovat a není je nutné zvedat.