Recenze Rowenta Silence Force Compact AAAA RO6383EA

 
881001 115
88 %
recenze
  • dobré zpracování výrobku
  • vysoký výkon při nízké spotřebě el. energie
  • dobrá dostupnost sáčků
  • chybí madlo pro přenášení vysavače
  • špatná pohyblivost vysavače

Recenze vysavače Rowenta Silence Force Compact AAAA RO6383EA

Podlahový vysavač Rowenta Silence Force Compact RO6383EA je poměrně zajímavým výrobkem. Jedná se o velice dobře vybavený vysavač s bohatým příslušenstvím. Už z názvu je jasné, jaké jsou jeho přednosti. Vysavač je malý, silný a navíc velice tichý. 

Ovládání vysavače je pomocí dvou velkých tlačítek a posuvného regulátoru výkonu. Při vývoji tohoto vysavače bylo počítáno s tím, že zákazník bude chtít vypínat a zapínat vysavač našlápnutím nohou, nemusíte se proto bát takto s vysavače zacházet.

Velikostně lze vysavač zařadit do kategorie středně velkých vysavačů vhodných jak pro malé tak i větší podlahové plochy.  Sáček řady Wonderbag, který tento vysavač využívá má objem 3,5l a je vybaven zpětnou klapkou pro uzavření sáčku po vytažení hadice. Akční radius tohoto vysavače je 11m, což umožní bezpečně vysát větší místnost, nebo dlouhou chodbu, bez nutnosti přepínání zásuvek.

Příkon vysavače je 850W, je však vybaven technologií, která za nízké spotřeby energií vysává ve třídě A. Hlučnost vysavače je pak celkově velice nízká, při zapnutí na střední výkon lze například bez problému sledovat televizor nebo vést hovor.  Výrobce díky konstrukci vysavače vynechal klasický hepa filtr, umístil však permanentní filtr přímo za sáček. Výstupní vzduch je pak stejně čistý, jako kdyby byl použit standardní hepa filtr. Výhodou je, že tento filtr není nutné měnit. 

Na tento vysavač je výrobcem poskytována prodloužená záruka v délce 5ti let. Výrobce taktéž doporučuje tento vysavač pro domácnosti se zvířaty.

Již z výroby naleznete v krabici bohaté příslušenství, které splní i ty nenáročnější požadavky. Základem je přepínatelná hubice s pružním kloubem a kolečky. Tuto hubici můžete použít pro všechny běžné povrchy. Pro tvrdé podlahy obdržíte navíc speciální hubici, která je šetrná k dřevěným nebo korkovým podlahám.  Malý turbokartáč je určen pro čalouněné povrchy, jako jsou sedací soupravy, autosedačky a podobné. Samozřejmostí je taktéž dlouhá štěrbinová hubice a jednoduchá hubice na čalounění.

Jednou z vad, kterou je nutné u tohoto vysavače vytknout. je špatné řešení koleček. Vysavač se hůře pohybuje a má tendence se převracet na bok. Hůře taktéž přejíždí prahy.