Recenze Whirlpool AWE 50610

 
721001 93
72 %
recenze
  • jednoduché ovládání bez dotykových tlačítek
  • nízké spotřeby el. energie a vody
  • náplň pouze 5 kg prádla
  • vyšší hlučnost
  • nevhodná konstrukce násypky pro prací prostředky

Recenze pračky Whirlpool AWE 50610

Vrchem plněná pračka Whirlpool AWE 50610 je jednou ze základních praček tohoto výrobce. Celkově však lze považovat Whirlpool na experta přes vrchem plněné pračky, což je poznat i u tohoto modelu. S cenovou na úrovni cca 7000 Kč lze považovat za tuto pračku za velice dobře vybavenou a i kvalitní.

Ovládání této pračky je velice intuitivní. Hlavním otočným kolíkem vyberete program a pomocí dalších tlačítek nastavíte další funkce k praní. Tlačítka nejsou dotyková, proto bych tuto pračku doporučil pro starší uživatele, pro které bude nastavení příjemnější a pohodlnější.  U voliče programů však nenajdete popisky, pouze piktogramy, které jsou však snadno pochopitelné. Než se však s pračkou naučíte, bude určitě vhodné mít po ruce návod k obsluze, kde jsou všechny programy rozepsány.

Násypka na prací prostředky je umístěna na dvířkách pračky. Toto umístění považuji za nešťastné, prací prostředky se hůře rozpouštějí a pokud prášek více hrudkuje zůstává uvnitř násypky nerozpuštěn. K horšímu vyplavování dochází i u hustších aviváží.  Násypku je však možno jednoduše vyjmout a vyčistit mimo pračku.

Bohatá programová nabídka tohoto modelu určitě taktéž patří za zmínku. Mezi zajímavé programy bych určitě uvedl Džíny, který zajistí dokonalé vyprání a vymáchání vašich oblíbených kalhot bez seprání. Samozřejmostí jsou i dva rychlé programy a úsporné programy pro bavlnu. Množstevní automatika přizpůsobí prací program náplni prádla.

Odložený start je součástí i této pračky, zajímavostí je pak ukazatel průběhu praní pomocí led diod na panelu spotřebiče. Zbývající čas do konce pak zobrazuje displej.

Tuto pračku bych mohl doporučit pro malé rodiny. Zpracování pračky je velice dobré v poměru k ceně. Ovládání sice působí laciný dojmem, ale je velice přesné a jednoduché.  Spotřeba vody i energie je srovnatelná s vyššími modely značky. Nevýhodou však může být menší buben pračky, do kterého se vejme pouze 5 kg prádla.