Recenze Bosch WAT28660BY

911001 60
91 %
recenze
  • automatické dávkování pracího prostředku
  • líbivý vzhled
  • kvalitní buben
  • široké možnosti nastavení programu
  • upozornění na konec programu
Datart.cz
12 988 Kč
Skladem

Recenze pračky Bosch WAT28660BY

Pračka Bosch WAT 28660 je jednou z nejlépe vybavených praček tohoto výrobce. Jedná se o pračku s luxusním vzhledem a vysokou kvalitou zpracování spotřebiče. U této pračky nenaleznete jedinou chybičku.  Přesný chod všech ovládacích prvků a jednoduché ovládání udělá pro vás  z praní zábavu. Srdcem této pračky je motor Eco Silence Drive, tedy bezuhlíkový motor, na který poskytuje záruku 10 let.  Výhodou tohoto motoru nízká spotřeba elektřiny a nízká hlučnost.

Klíčovou vlastností, pro kterou byste si měli vybrat právě tento model je funkce, kterou nazývá výrobce I-DOS. Jedná se vlastně o automatické dávkování tekutého pracího prostředku. Pračka si prádlo před započetím praní sama prádlo zváží a na základě toho rozhodne, kolik pracího prostředku bude potřeba k vyprání. Automatické dávkování však funguje pouze pro tekuté prací prostředky.

Ovládání této pračky je velice intuitivní, pomocí hlavního otočného ovladače vyberete jaké prádlo chcete prát a pračka vám nabídne automaticky nejvhodnější nastavení včetně teploty a otáček odstřeďování.  Tyto informace jsou zobrazeny na velkém dotykovém displeji, na kterém můžete vše pouhým dotykem změnit. Zároveň na displeji najdete ukazatele spotřeby vody a elektrické energie.  Díky tomuto displeji máte nejčastěji používané volby ihned přístupné. Další nastavení naleznete v menu, které je v češtině a přehledné.

Buben, který naleznete v této pračce je označen jako VarioDrum, který kombinuje drobné dírky umístěné ve vlnách po celém obvodu bubnu, ty zajistí, aby nebylo prádlo příliš mechanicky namáháno během praní a nedocházelo k poškození vláken. Prohlubně pak zajistí lepší mechanické praní a tím odstranění skvrn z vašeho prádla a tím i dokonalé vyprání.

Další zajímavou funkcí u této pračky je funkce EcoPerfect, ta umožní ještě více uspořit vodu a elektrickou energii, při zachování vysoké kvality vypraného prádla. Nevýhodou je však prodloužení času praní. K této funkci se vztahuje další obdobná funkce, kterou výrobce označuje jako SpeedPefect, ta umožní vyprat prádlo v kratším čase, při zachování standardní spotřeby energií. Není však vhodná pro jemné prádlo.

Odložený start, přizpůsobení spotřeby elektrické energie a vody, displej se zbytkovým časem nastavení počtu otáček odstřeďování a teploty praní je u této pračky již samozřejmostí.

Celkově mohu tuto pračku doporučit i pro náročného uživatele. Tato pračka splní vaše veškeré požadavky a nabídne vám vysoký uživatelský komfort. Jako jednu z nevýhod bych rád zmínil upozornění na konci pracího cyklu, které upozorní pískáním, které donutí snad každého k vyndání prádla. Hlasitost je však nastavitelná a prodlužují se intervaly oznámení do cca 30ti minut po ukončení programu.